Forest House, czyli wnętrze naturalne - architectu (2024)

Forest House, czyli wnętrze naturalne

Dzikość natury w samym centrum miasta — sprawdź, czym charakteryzuje się styl Urban Jungle i jak zaprosić go do swojego wnętrza!

Niegdyś termin „miejska dżungla” kojarzony był z bardzo szybką urbanizacją, co często prowadziło do minimalizowania terenów zielonych, na rzecz betonowych parkingów i inwestycji deweloperskich. Gdy światem zawładnął minimalizm, a surowe przestrzenie loftowe na nowo zdefiniowały elegancję, pojęcie urban jungle zaczęło powoli nabierać nowego znaczenia. Miejska dżungla ze swojej betonowej formy zaczęła przeistaczać się w zielone lasy tropikalne. Czym jest styl urban jungle dzisiaj? Poznaj jeden z najmodniejszych wystrojów wnętrz i daj się oczarować!

Urban jungle we wnętrzach — co to za styl?


Styl urban jungle stanowi kolejny zwrot w architekturze i wystroju wnętrz, będący naturalnym następstwem przesytu niekiedy przesadnym, wręcz sterylnym minimalizmem. Puste przestrzenie bez wyrazu, jednokolorowe ściany i meble wzbogacone o uniwersalne dodatki pozbawione funkcjonalności, ustąpiły miejsca żywym kolorom, przyciągającym spojrzenia ozdobom oraz charakterystycznej, bujnej roślinności.

Forest House, czyli wnętrze naturalne - architectu (2)
Styl urban jungle stanowi połączenie tego, co najlepsze w nowoczesnych wystrojach wnętrz — otwartych przestrzeni, charakterystycznej surowości dużego miasta i odprężającego powrotu do natury, za którym najbardziej tęsknimy. Naturalne wnętrze w ostatnich latach zyskało tak wielką popularność, że jego namiastkę możemy zauważyć również w przestrzeniach urządzonych w wielu innych stylach — od powracającego do łask vintage, przez wiecznie modny styl eklektyczny, czy w końcu na boho i surowym industrialu kończąc.

Forest House, czyli wnętrze naturalne - architectu (3)


Klimat urban jungle to nie tylko soczyście zielone rośliny w mieszkaniu, czy na balkonie. Do swojego wnętrza możemy zaprosić go na wiele sposobów. Doskonałą bazą są oczywiście intensywne kolory takie jak butelkowa zieleń, bordo, a nawet złoty, naturalne materiały w postaci wikliny, czy drewna, a także jak przystało na miejską dżunglę również beton.

Bądź bliżej natury na co dzień — magiczna moc roślin


Rośliny we wnętrzu nie tylko bardzo estetycznie wyglądają, ale również sprzyjają wypoczynkowi, obniżają poziom stresu i pobudzają kreatywność. Obecność roślin doskonale wpływa również na jakość powietrza, przyczyniając się do ogólnej poprawy naszego stanu zdrowia. Urban jungle charakteryzuje się w szczególności roślinnością egzotyczną. Znajdziemy tam między innymi monstery, palmy i paprocie, a także sukulenty, aloes i kaktusy.

Forest House, czyli wnętrze naturalne - architectu (4)

Jak zaaranżować wnętrza pełne natury?


Urban jungle swoim stylem silnie nawiązuje do dzikości natury, dlatego w tak urządzonych wnętrzach znajdziemy nie tylko bujną roślinność, ale również naturalne materiały takie jak drewno, wiklina, plecionki ze sznurka, len, bawełna czy nawet liście palmowe. Podczas aranżacji swojej domowej dżungli warto sięgnąć po wzorzyste detale obfitujące w dziką roślinność. Poduszki, zasłony, obrazy i inne dodatki dopełnią przestrzeń, sprawiając, że będzie ona wyglądała bogato, jednak bez efektu przesytu.Forest House, czyli wnętrze naturalne - architectu (5)

Dżungla, która podbiła serce wielkiego miasta — urban jungle to wyjątkowy styl łączący w sobie to, co najlepsze w przestronnych, nowoczesnych aranżacjach i dzikiej, nieokiełznanej naturze. Wprowadzając go do swojego mieszkania poczujesz niesamowitą moc roślin, odświeżysz powietrze, jak i zadbasz o spokój i niwelowanie stresu, warto zatem wziąć to pod uwagę podczas kompozycji swoich czterech ścian.

zdjęcia: Stock

Polecamy również

Przestrzeń publiczna, Mała architektura, Konkursy i nagrody, Wydarzenia

Nowe otoczenie pawilonu Zodiak - konkurs rozpoczęty

Warszawski Zodiak to miejsce kultowe nie tylko dla mieszkańców stolicy, ale właściwie dla każdego architekta, który związany jest z Polską. 3 grudnia na specjalnej konferencji rozpoczęto konkurs na zagospodarowanie terenu wokół tego pawilonu. Celem konkursu jest wyłonienie projektu koncepcyjnego, który w najpełniejszy sposób będzie odpowiadał potrzebom zagospodarowania placu jako wartościowej przestrzeni publicznej w centrum Warszawy.

Ciekawostki, Konkursy i nagrody, Plany i wizualizacje

Program moja komenda - nowy wizerunek policji

„Moja Komenda”, czyli Program Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji, to wieloczęściowy duży projekt, stworzony wspólnie przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Komendę Główną Policji. Program ma być zrealizowany w latach 2013-2015. Konkurs na projekt architektoniczny modelu komendy ikomisariatu jest tylko jednym z elementów całego przedsięwzięcia.

Projekty, Domy, Plany i wizualizacje

Nietypowy dom - eksperyment ze szkłem w roli głównej

Joanna Aleksandrowicz, autorka tego koncepcyjnego projektu, swoją publikacją wzbudza skrajne emocje. Śmiało można stwierdzić, że projekt podzielił środowisko architektów, jednakże czy słusznie?

Projekty, Plany i wizualizacje, Mała architektura

Bydgoszcz - jeden budynek, wiele zmian

Przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy przez długi czas rodziła się koncepcja nowej zabudowy. Stojący w tym miejscu od 60 lat pawilon Kaskada pod koniec 2011 roku został zburzony. Pierwotna koncepcja projektu pracowni Bulanda i Mucha zakładała uzupełnienie zabudowy, niemniej jednak nie doczekała się swojej realizacji. Na budowę nowej wizji, przygotowanej przez Macieja Gajownika i Szymona Muszyńskiego z biura GM Architekci inwestor otrzymał pozwolenie.

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.

comments powered by Disqus

Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Forest House, czyli wnętrze naturalne - architectu (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Fredrick Kertzmann

Last Updated:

Views: 6253

Rating: 4.6 / 5 (46 voted)

Reviews: 93% of readers found this page helpful

Author information

Name: Fredrick Kertzmann

Birthday: 2000-04-29

Address: Apt. 203 613 Huels Gateway, Ralphtown, LA 40204

Phone: +2135150832870

Job: Regional Design Producer

Hobby: Nordic skating, Lacemaking, Mountain biking, Rowing, Gardening, Water sports, role-playing games

Introduction: My name is Fredrick Kertzmann, I am a gleaming, encouraging, inexpensive, thankful, tender, quaint, precious person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.